Szlaki

Rowerem przez Polskę, jest to nowoczesna inicjatywa, mająca na celu ukazanie ciekawych szlaków rowerowych na terenie kraju. Turystyka Rowerowa jest znana w Polsce, co druga osoba uprawia kolarstwo. Jeśli chcesz aby twoja wyprawa rowerowa była niezapomnianym przeżyciem przygotuj się do niej uważnie. Sezon na rower trwa cały rok, na dwóch kółkach można pokonywać zarówno miejskie jak i wiejskie szlaki rowerowe, są one przygotowane z myślą o rodzinnych rowerowych wycieczkach. Mróz, śnieg i woda nie są przeszkodami dla wielbicieli rowerów.

Oto lista najlepszych szlaków rowerowych na terenie Polski:

  • Dolnośląski region, może się pochwalić kilkoma wspaniałymi trasami rowerowymi. Szlaki dla kolarzy wyznaczone są w Trzebini i w okolicach oraz w Dolinie Baryczy i wokół Wzgórz Trzebnickich.
  • Województwo kujawsko-pomorskie przygotowało szlaki we Włocławku, na Kujawach, w okolicach Torunia. Innymi ciekawymi szlakami w tym rejonie są: szlaki miejskie w Bydgoszczy, Grudziądzu, w Barcinie i nad Brdą.
  • W województwie lubelskim znaleźć można szlaki turystyczno-rowerowe w okolicach Lublina, Zamościa, na Roztoczu i na terenie Radzynia Podlaskiego i Baranowa oraz Kazimierza Dolnego.
  • Województwo małopolskie ma do zaoferowania szlaki rowerowe górskie, miejskie i wokół okolicznych wsi. Biegną one przez Beskid Sądecki, Pieniny, Babią Górę, oraz przez Kraków, Tarnów, Wieliczkę i Karpaty.